2010. december 31., péntek

Polgári válasz

Azt mondja Gulyás Gergely, a Gyurcsány-vizsgáló bizoccság elnöke,
hogy az új alkotmány koncepciója nincs kőbe vésve... (ld. itt). Meg keresztyénség, húsvét hétfő, az ellenzék is lássa be meg hű meg ha..!

Minderre szerintem a mérsékelt polgári válasz nagyjából így hangzik: csesszétek meg a nenyiteket, nükötöket, egész pimasz handabandázásotokat, a jogállami struktúrát földúló illegitim garázdálkodásotokat, a 98 %-os és visszamenőleges, elkobzással (rablással) egyenértékű adótokat, a magánnyugdíjak elzabrálását, az "egészségügyi" törvényeteket, a médiatörvényeteket stb. az alkotmányotokkal együtt!

Enyhe, újévi átok...

2010. december 27., hétfő

Merik-e észrevenni?

Merik-e nem észrevenni? mert a gyávaságnak vannak olyan mélységei, ahová - a nyilvánosság előtt - csak bizonyos bátorsággal lehet leereszkedni...


A Magyar Köztársaság miniszterelnöke "cigányozott"!

...

Annak, aki nyilvánosan elítéli ezt a magatartást, tudnia kell: napjaink többségi vélekedésével fordul szembe.

Aki demokrata, mégsem tehet mást: hangosan kell tiltakoznia az ostobaságában is fölháborítóan aljas miniszterelnöki megnyilatkozás ellen!

Bővebben: figyelő blogja

*

Mert amit Orbán és papagájkommandója összehord a médiatörvényről s más, nagyon fontos dolgokról, az egyszerre borzalmas és nevetséges. De az elmúlt napok messze leggyalázatosabb hatalmi megnyilvánulása az orbáni "cigányozás" volt!

2010. december 26., vasárnap

Új kotmányunk ünnepén

Húsvét hétfőn megláthatja bárki, aki rá kíváncsi: fel! támad a Magyar Nemzet! Orbánnak hála! Kárpátország, Szívcsakra! szív itt majd mindenki, akinek nem tetszik e műsor! Régi dicsőségünk bukkan elő a legyőzött múlt éjszakájából: hajnal hasad!

Vezetőség ünnepel és passz. Leszen: berkapörkölt, főleg miazmás. No és kolbásztöltés, pálinka, természetesen. A Szent Korona körül díszőrséget állnak az Orbán Futballakadémia növendékei.
Veterányok is kerülnek, mert már az ügynek olyanjai is vannak: a cucilizmus, az átkos libirilizmus és golobizmus elleni harc hősei, úgymint az Orbán család, aztán Kövér, Stumpf, Martonyi, Pozsgay és Szűrös. Ott lesznek majd a posztkomenista sajtó elleni küzdelem legnagyobb alakjai - az átkos komenizmus elnyomottjai! - a Vasárnapi újságból, a Demokratából, az Echoból; akarom mondani, a "köztévéből" meg a "közrádióból"...

Az emelvényre kivonul a Kedves Vezető, és felhangzik majd az új, a Nemzet Lelkéből szóló tedeum: Orbán a mi Urunk... Körülveszik őt majd a Vitézek: Harrach, Semjén stb. A Nemzet letérdepel a Történelem Ura által kijelölt Kedves Vezetője előtt!

A parlamenti ceremónia fénypontján ostorpattogtatás, fokoslóbálás közepette bevonulnak a (gárdás) betyárok, hogy sorfalat álljanak az új kotmányt ökomikusan megáldó egyházi méltóságoknak. Künn goj motorok ünnepi bőgése...

Tömjénfüst száll, szenteltvíz hull - egyenest a Siriusról.

Schmitt Pál, Lomnici Zoltán és Pálinkás József szeme elhomályosul, benedvesedik.

Ünnepi műsort (háromnapost, legalább) ad az echos, lánchidas, hírtévés "közmédia"; a Magyar Hírlap emelt hangon szól majd a nemzet még megmaradt ellenségeiről...

Zúgnak a harangok, szól az alleluja...

*

Egészséges dolog ez, kedveskéim..?

**

Nem lehetne valahogy ebből az egész disznólkodásból legalább március 15-ét kihagyni? Hiszen tudhatja a jelenlegi hatalom is: annyian próbálták ezt az ünnepet "átértelmezni", kisajátítani - még sosem sikerült. Gondolják az urak és úrhölgyek, hogy most igen?

2010. december 19., vasárnap

Orbán cimbijei

Berlusconitól Lovas Istvánig...

Klikk a címre!

2010. december 16., csütörtök

Fideszes kapcsolatok

"Nemzeti (goj) motoros" a Petőfi új főszerkesztője: Index

Mit lehet erre mondani?! Ungváry Rudolf elhíresült mondata jut eszembe - nem vagyok abban biztos, hogy leírását el akarom kerülni... (Ezt a posztot ma még várhatóan több alkalommal is bővítem.)

Madarat tolláról, politikust, pártot híveiről, vazallusairól, kitartottjairól, (mondjuk, facebookos) ismerőseiről… És persze hatalomgyakorlásának módjáról.

Goj motorost neveztek ki a Petőfi rádió főszerkesztőjének. Széljobbos médiából vezényelt a Fidesz komisszárokat, vazallusokat a közmédiába. Újnyilasokkal közös hecckampányt folytat a kormánypárt például Alföldi Róbert vagy éppen Gyurcsány Ferenc ellen. A hatalomgyakorlás illegitimitását bizonyító dolgokat (folyamatos alkotmánygyalázás, a hatalmi ágak elválasztásának fölszámolása, a média pártellenőrzés alá vonása, ÁSZ megszállása szb.) szinte lehetetlen már fölsorolni is.

Mindenkinek, aki a Fidesztől bármit is elfogad, a fentiek tükrében ítélendő meg a magatartása.
...

Vegyük példának szűkebb hazám két fideszes országgyűlési képviselőjét, Becsó Zsolt megyei közgyűlési elnököt és Székyné dr. Sztrémi Melindát, Salgótarján polgármesterét. Mindketten facebookos ismerősei a salgótarjáni újnyilasok csoportjának, ill. e csoport honlapjának: JSM. A linkre kattintva bárki meggyőződhet e társaság politikai irányultságáról. Az érdekesség kedvéért megemlítem, hogy a JSM facebookos ismerősei között - a két kitűnő fideszesen kívül - ott találjuk az egzotikus Kampósorrú Intézetet Soha elnevezésű akármit meg a Nógrád Televíziót. Utóbbi a megyei közgyűlés elnökét népszerűsíteni hivatott valami; nem árulom el, honnan verbuválódtak a munkatársai - akit érdekel, járjon utána... A könnyebb tájékozódás kedvéért íme néhány a Nógrád Tv facebookos ismerősei közül: Barikád, Bencsik András, Betiltvacom Portál ("születésnap: 1944. október 15."), Bogár László, Börtönbe Velük, Budaházy György, Demokrata, Gaudi-Nagy Tamás, JSM, Orbán Kormány, Toroczkai László...

A kör bezárul.

...

Azt gondolom, hogy ezek az egyértelmű politikai szimpátiákat kifejező kapcsolatok demokratikus pártban tűrhetetlenek. Ha föltételezhető volna, hogy a Fideszben e sajátos vonzalmak kivételes jellegűek; ismertté válásuk a frakcióban, a pártban megbotránkozást keltene - a dolog tán szót sem érdemelne. De egy ilyen föltételezés - sajnos, sajnos! - teljesen életszerűtlen volna.

A Fidesz nem demokratikus párt.

Minden arra mutat: másfajta káderpolitika ettől a párttól el sem képzelhető. Nem véletlen tehát a (saját állítása szerint "csak" volt) goj motoros főszerkesztővé való kinevezése.

...

A teljes szöveg a címre kattintva olvasható.

2010. december 9., csütörtök

A bizoccság jelentett

Bazmeg! - akarom mondani: fűzfa!

Sz'al, bazmeg, illetve fűzfa: a Gulyás Gergely - Gaudi-Nagy - féle, fideszes - újnyilas közös bizoccság jelentett...

(Részletek + vélemény /amelllyel, eltekintve a liberálisok szerintem indokolatlan elmarasztalásától - Schiffer A. nem liberális - egyetértek/:
A múlthamisítók szabadsága )

Azt jelentette, bazm... fűzfa, hogy nem hihetek a saját szememnek: az elmúlt években nem hibbant Satuk és Gondák, Takács Andrások; nem okádék Toroczkaik és hányingerkeltő lelátói hordák mocskos erőszakoskodásait, gyújtogatásait, kőhajigálásait stb. láttam, hanem "véres rendőrterrort" - békés tüntetők megverését, szemük kilövését...

Semmi sem igaz abból, amire emlékezni vélek: nem igaz vagy legalábbis nem volt igazam, amikor fölháborodva óbégattam a tévé előtt: "mi a fasz magyarázza a rendőrség törvénysértő "toleranciáját"?! Miért nem verik szét, miért nem fogják be a neonáci-újnyilas hordákat?!" Aztán: miért nem vizsgálják, milyen kapcsolatok fűzték (fűzfa!) e csürhéket a Fideszhez? Ha már van bizoccság, miért nem azt vizslatja, mi okból nem fogták be Toroczkait ama emlékezetes ostrom után (közben)?! Miért nem vizsgálják a Hír Tv szerepét? Hát azt, hogy milyen nyomásnak engedtek a másodfokon eljáró bíróságok, amikor tömegével szabadlábra helyezték az utcai martalócokat?! És azt, hogy miért nem születtek az elkövetett súlyos bűncselekményekkel arányos ítéletek?! Meg azt, hogy miféle bíróság az, amely nem tartja büntetendőnek a kordonbontást, ba... fűzfa?!!

A hírek szerint a szocik kivonultak a bizoccság üléséről (meg tudná valaki mondani, egyáltalán miért is mentek be egy gaudis bizoccság ocsmánykodására?!) - hát az LMP?! Fűzfa!! - de nagyon!

Nos, ha egyedül maradnék, akkor is makacsul ismételném, míg tehetem: a "vizsgált" időszakban voltak ugyan hatósági jogsértések (például egyszer először nem "engedélyezték" a melegek és emberjogi támogatóik felvonulását; de tényleg voltak olyan törvénysértő döntések is, amelyek az újnyilasokat sújtották (nem panaszkodhatnak: jog szerint régen föl kellett volna oszlatni a bandáikat); továbbá saját szememmel láttam botrányos rendőri bűncselekményeket a neonáci-újnyilas martalóckodás törvényes fölszámolása közben - azonban mindent mérlegre téve sem mondhatok mást: amit az újnyilasok Gaudija és a vele cimboráló fideszesek, LMP-sek hablatyolnak, az szemérmetlen, mocskos hazugság.

Dixi, baz... fűzfa.

2010. november 28., vasárnap

(Új)nyilas keresztek köztereinken

Megrontott karácsonyok: (új)nyilas keresztek köztereinken - ismét.

Megrontott-megromlott ország karácsonyai lehetnének-e másmilyenek?

Mindig is taszított a karácsonyi bevásárlási láz, az ájtatoskodás, a szeretet, a hit színlelése (a képmutatás legvisszataszítóbb fajtája), ugyanakkor mindig is megérintett a folyton rohangáló emberek csendre, békességre, nyugalomra, szeretetre való vágyakozása.

Néhány éve az eszelős nyüzsgés sem takarhatja el - senki elől! - a béke és szeretet ünnepének évenkénti nyílt színi meggyalázását. Föltételezem, különösen fájhat e gyalázat a hívő keresztényeknek.

Tényleg fáj? - akkor talán tiltakozhatnának is; ha máshol, másnak nem, hát templomaikban, papjaiknak, egyházaiknak szólván.

A Jobbik folytatja adventi keresztállításait

Annak a pártnak a politikusai beszélnek ilyenkor (is) a kereszténységről, amelynek a zsidózáson-cigányozáson-buzizáson-oláhozáson stb.-n kívül nincs érdemleges üzenete. Annak az újnyilas pártnak a képviselői szenteskednek a nyilvánosság előtt, gazember papok által "megáldva", amelynek parlamenti képviselői hetente rendeznek aljas kirohanásokat az emberség, a becsület ellen - s tehetik mindezt a kormány(párt) képviselőinek cinkos hallgatása vagy éppen hangos helyeslése (Pörzse-Halász - szeánsz) közepette.

Évek óta zajlik nálunk ez a gyalázat, a keresztnek, a kereszténységnek ez a fenyegető szándékú, ocsmány meggyalázása - s az egyházak (amelyek mindig készek a liberalizmus kritikájára) a kormány képviselőihez hasonlóan cinkosok módjára hallgatnak, miközben mindig vannak papjaik, akik "megáldják" az (új)nyilasok keresztjeit.

Mert erről van szó, évek óta: a Jobbik keresztjeinek semmi köze semmihez, ami kereszténység, ami humanista tartalom. Illetve: megcsúfol mindent, ami keresztényi, ami humanista.

Az újnyilasok által állított fatákolmányok nem Krisztus-keresztek: akárhány pap sátánkodik körülöttük, (új)nyilas keresztek maradnak.

*

Emlékeztetőül: Egy tiszta hang

2010. november 25., csütörtök

Közös "kultúrpolitika"

Kísértet járt hétfőn a parlamentben: a neonáci-újnyilas szellemiségű "kultúrpolitika" kísértete. Azon a visszataszító szeánszon (szellemidézésen) jelent meg, amelyet az újnyilasok képviselője, Pörzse Sándor és a kormány "kultúráért felelős" államtitkára, Halász János rendezett. (Előzmény: Züllött összjáték)

Ha komolyan belegondolunk, azt kell mondani: az új parlament megalakulása óta kísértetek járta hely. Múltunk legocsmányabb kísérteteinek fagyos leheletét érezhettük mindannyiszor, amikor a jobbikos képviselők arcátlan kirohanásait az elnök és a kormány(pártok) képviselői föltűnő "toleranciával" kezelték.

Eddig is világos volt (régóta az), hogy a Fidesz és a Jobbik között nincsenek elvi nézetkülönbségek. Nem azért, mintha a Fidesz is (következetes) neonáci-újnyilas párt volna, hanem azért, mert tökéletesen elvtelen (amorális): ezért aztán lehetetlen vele elvi harcba bocsátkozni. A nyílt színen hol hevesebben, hol csendesebben vívja a maga bandaháborúját az egyatábor szélére került Jobbikkal - de elvi elhatárolódást sosem kockáztat meg. Talán mert maga is érzi: hitelesen nem is tehetné. No meg maga sem tudja, híveinek mekkora részét veszítené el... S miközben az erre kíváncsi közönség szórakoztatására a két párt (az egyatáboron belül) balhézik egymással, a valóságban - parlamentben, önkormányzatokban, közös médiabirodalmukban - együttműködésük lényegében zavartalan.

Ennek az együttműködésnek vagy legalábbis "kölcsönös megértésnek" olyan érzületi közösség az alapja, amelyhez hasonlót Európa demokratikus pártjai esetében nem találunk. E közösségnek mindeddig talán legvisszataszítóbb megnyilvánulását láthatták-hallhatták az érdeklődők 22-én, a Pörzse-Halász kettős döbbenetes szeánszában.

Aki tudott bármit is korábbi magatartásáról, azt Pörzse aligha lepheti meg: ismert volt féktelen agresszivitása, föltűnő műveletlensége, sőt: ostobasága. Az agresszív ostobákra jellemző magabiztossággal vezette elő hibbant azonnali kérdését - gyalázva Alföldit, a liberálisokat stb. Mindenesetre már-már kedvesen bájos volt a pillanat, amikor magyar kultúrát védő hevületében lejuliskázta a János vitéz Iluskáját.

Demokratikus kormány képviselője röviden, határozottan visszautasította volna az újnyilas-neonáci szellemiségű "kultúrhandabandát". Halász János azonba nem demokratikus kormány államtitkára - ez, ha máshonnan nem, hát onnan tudható, hogy fölháborító válasza óta még mindig nem váltották le.

Halász szövegében megnyilvánult az a szélsőjobbal való érzületi közösség, amelyről fentebb szóltam. Nincs ezzel egyedül a Fideszben, nem is volna érdekes - ha éppen nem ő volna a "kultúráért felelős" államtitkár. Pozíciója azonban különösen súlyossá teszi azt a kihívó pimaszságot, ahogy elvállalta az újnylasokkal való érzelmi közösségét (és persze figyelni kell arra is, ahogy ezt képviselőtársai ünnepelték); azt az ostobaságot, ahogy azonosította magát egy fajankó "értékítéleteivel"; azt a hitványságot, jellemtelenséget, ahogy fenyegetőzött és ahogy csak úgy, az öncélú gyalázkodás szándékával belekevert néhány embert a Pörzsével közösen ocsmánykodott sárba.

Megint úgy kell éreznünk: határhoz érkeztünk. Ha ezt a halászi magatartást a magyar kultúra szereplői nem képesek, nem hajlandók nagyjából egységesen visszautasítani, akkor ma rosszabbak kulturális életünk viszonyai, mint a konszolidálódott Kádár-korszakban.

Nem hiszem, hogy normális volna minden további nélkül tudomásul venni a Fidesz és a Jobbik közös "kultúrpolitikáját"; csak úgy lenyelni ezt a gazemberséget. Nagyon határozott, szolidaritást és közéletünk iránti felelősséget tükröző tiltakozásra van szükség! Nem hiszem, hogy normális dolog volna a továbbiakban Halász államtitkárral egyáltalán szóba állni.

Mert Halász szereplése, különösen pedig pozíciójában való megtartása azt üzeni, hogy TGM-nek van igaza:

"Evvel a rezsimmel az együttműködés képtelenség. Csak az engedetlenség, az ellenállás, az érintkezés kerülése lehetséges".

2010. november 16., kedd

Bandauralom

A demokrácia a közösen elfogadott, az európai kulturális fejlődés eredményeihez igazodó (humanista) nyilvános szabályokhoz való önkéntes alkalmazkodáson alapul. Ha a hatalomból, egyes csoportokból hiányzik az önkéntesség, akkor a szabályok betartását a társadalom demokratikus többsége kikényszeríti.

A mai Magyarországon nincs ilyen többség - szabad a gazda!

A jelenlegi magyar hatalom úgy "játszik" (mert teheti!), ahogy banditák fociznak: a számukra terhes, ám kétségtelenül igazságos, helyes bírói döntés után megkergetik, megverik a bírót. Minél igazságosabb az ítélet, annál inkább!

A mai napon az Ogy. elfogadta az alkotmánybíróság jogkörét - látszólag a 98%-os gazemberség elmeszelése miatti bosszúból, valójában sokkal mélyebb okokból és preventív szándékkal - csorbító alkotmánymódosítást. Az igazi szándék: mindenkivel megértetni, hogy reménytelen minden demokratikus ellenállás.

A mai naptól nincs alkotmányunk, csupán kotmányunk.

A mai napon nyíltan kitört a szervezett bandauralom. Meglátjuk, megszilárdul-e. A zemberek többsége - egyelőre - még "bandázik"...

2010. november 9., kedd

Illegitim hatalomgyakorlás

A Fidesz-hatalomtól semmi és senki sincs biztonságban.

Az Orbán-párt csak normasértő üzemmódban képes (hatékonyan) működni.

Szó sincs arról, hogy a jogállam szétesése jó szándékú intézkedések nem kalkulált, nem szándékolt „mellékhatása” volna: nem szétesésről, hanem szétverésről kell beszélnünk. Előre megfontolt, tudatos cselekedetek sora mutatja: a Fidesz szinte kizárólag hatalmának maximalizálására, a demokratikus korlátok (kordonok...) ledöntésére, mindenféle kontroll ellehetetlenítésére (ld. a kormányülések normális dokumentálásának ismételt megszüntetését, a /köz/média, az ÁSZ párturalom alá vonását stb.), a javakkal és az emberekkel való szabad (rabló-) gazdálkodását (garázdálkodását) nehezítő jogállami akadályok eltávolítására törekszik: az alkotmányosság, a jogrend (vélhetően nem részletesen kidolgozott tervek szerinti) szétverése tehát egy antidemokratikus, maffiaszerűen szervezett, keresztapa irányította amorális pszeudopárt belső lényegéből következik; a törvények feletti, jobban mondva a törvények, kötelezőnek elismert normák nélküli működés e hatalom hatékonysága, sőt: puszta léte szempontjából conditio sine qua non.

(Erről bőséges anyag olvasható az Eötvös Károly Intézet honlapján.)

Furcsa helyzetben vagyunk: aki kicsit is figyelte, mi történik mostanában, aligha lepődhetett meg azon, hogy Orbán Viktor és zemberei rátámadtak az alkotmánybíróságra is. És mégis: hiába minden tapasztalat, az ember újra meg újra meghökken a másoktól nem tapasztalt vad gátlástalanságon, amoralitáson. Hiába szokhatott hozzá mindenki a fideszes törekvések legitimálását célzó, fájdalmasan lebutított vagy éppen kihívóan pimasz üzenetekhez („elfáradt az alkotmány”, „ha az alkotmánybíróság nem tudja valaminek az alkotmányellenességét megállapítani, akkor az nem alkotmányellenes”, „a régi szabályok akadályozzák az új célok megvalósítását”, „vége annak az időnek, amikor a magánérdek fontosabb volt a közérdeknél”, „a jogállam megszilárdulásával az Ab. ilyen széles hatásköre indokolatlanná vált /arcátlan orwelli duma!/”, „a Fidesz az emberek igazságérzetének oldalára állt a ’régi’ és az ’új korszak’ szabályai között feszülő konfliktusban”, „fel lehetett volna függeszteni az Alkotmánybíróság gazdasági alkotmányossággal kapcsolatos jogkörét a rendkívüli gazdasági helyzetre hivatkozva” /mármint arra a rendkívüli helyzetre, válságra hivatkozva, amelyet éppen a Fidesz szándékozik előidézni…/ stb. - bizony, még Rákosiék is szofisztikáltabban érveltek önkényuralmuk jogossága mellett!), az a szemérmetlen pimaszság és szervezettség, ahogy most, kormányon is hazudnak, mégis megdöbbent sokakat. Sokan vagyunk, gondolom, akik a Fidesz meg a zemberei helyett is szégyellik magukat: szégyen, hogy Magyarországon ma úgy lehet "politizálni", ahogy a hatalomra került pszeudopárt teszi. De talán még többen vannak, akik nem szégyent, hanem félelmet éreznek: a hol banditák, hol hülyegyerekek stílusában előadott folyamatos és szervezett hazudozás mögül kitetszik a megfélemlítő hatású bunkó gátlástalanság.

(A megfélemlítő szándék egészen nyilvánvaló, hatástalannak sem mondható: gyávaság és sunyi haszonlesés tartja össze az egész, főkutya-alkutya hűbéri láncba szervezett társaságot, s köti hozzá azokat, akik mindenáron érvényesülni akarnak. Tavasz óta a hitványság példátlan dáridóját éljük át!)

És mégis: most mintha túllőttek volna a célon. Az alkotmánybíróság preventív megfegyelmezését célzó (mert hisz nem a különadó a tét, hanem az egész gazdaságpolitika, sőt: a hatalomgyakorlás egész módja!), azóta enyhített, de úgy is arcátlan, demokraták számára tárgyalhatatlan alkotmánymódosítási javaslat mintha minden eddiginél több ember számára tette volna egyértelművé: a Fidesz-hatalomtól többé semmi és senki sincs biztonságban.

Ma sokan mondják, hogy az Ab. lehet az elszabadult Orbán-kormány egyetlen hatásos kontrollja, fékezője; az egyetlen, amely visszaterelheti a hatalmat a demokratikus szabályok korlátozta versengésbe. Nem véletlen hát, hogy Orbánék rátámadtak - mintha meccs közben az egyik, nem mellesleg éppen erősebb csapat egy számára kedvezőtlen, de vitathatatlanul helyes ítélet miatt megkergetné az egyébként előzőleg közösen kijelölt bírót…

A korábbiaknál erősebb és eredményesebbnek tűnő tiltakozás az Ab. hatáskörének korlátozása ellen nyilvánult meg. Kétségtelen, a jogállami intézményrendszernek ma az Ab. az egyetlen „fődarabja”, amelyet még nem tett egészen magáévá az orbáni uralom. De nincs komoly ok abban bízni, hogy az 1996 óta több, politikai megfontolásokból hozott döntésével önmaga tekintélyét csorbító testület - különösen egymagában! - tartósan szembe tud fordulni a jogellenes kormányzati törekvésekkel. Mostani megtámadása mindenkit emlékeztethet arra, hol is lakik napjainkban az úristen - és senki sem tudja előre megítélni, hogy kicsit is vitatható esetekben hogyan fog az Ab. mérlegelni. Mert a különadó ügye annyira egyértelmű volt („javított” formájában is alkotmányellenes), hogy a ma még azért nemzetközi reputációnak örvendő testületből senki sem védhette meg. Igaz, hasonlóan egyértelműnek tűnik a magánnyugdíjak elzabrálásának vagy akár a kezdettől produkált „rapid jogalkotásnak” törvénysértő, alkotmányellenes volta is. Ezért mondom, hogy a tét valójában magának a fideszes uralomnak a legitimitása; s ezért igyekszik az Orbán-kormány - antidemokratikus, hűbéri láncba szervezett, amorális pszeudopártra jellemző eszközeivel - „rendet teremteni”. (Az alkotmánybíróságnak a mai helyzet kialakulásáért viselt felelősségéről lásd Széky János írását: AB, szív - ÉS, 44.)

A megfélemlítés szándéka egyébként általános, a társadalom egészére, illetve morális integritására kényes részére kiterjedő: ezt mérlegelve kell megítélni a közszférában beharangozott elbocsátásokat is. Mivel hír nincs az állami szerepvállalás terjedelmének és mértékének átgondolásáról, alighanem a már megszokott mókának leszünk tanúi: az elbocsátásokat fölvételek követik. Csak a fijjug mindenki másnál határozottabban (züllöttebben) törekednek pártjukhoz hű „közszolgálat” kialakítására: aligha tévedek, ha azt föltételezem: mindenkinek mennie kell, aki abba a gyanúba keveredik, hogy hiú a szuverenitására, és szinte csak olyanok lépnek majd helyükbe, akik ilyesmivel még véletlenül sem lesznek vádolhatók…

Szóval: az Ab. megrendszabályozása mögött egyrészt az a félelem húzódik meg, hogy a magára még valamit is adó testület kénytelen-kelletlen beadványok egész sorának fog helyt adni, mintegy illegitimmé nyilvánítva azt a hatalmat, amely kétségtelenül szándékosan és sorozatosan sérti meg az alkotmányt; másrészt az a szándék, hogy megfélemlítsenek mindenkit, akinek egzisztenciája kicsit is függ az államtól, az önkormányzattól.

Igen: a szavazók valamivel több, mint felével szerzett - legitim! - kétharmados többség birtokában kérdésessé vált a „kormányzás”, a hatalomgyakorlás legitimitása.

Az európai kultúrában - bizonyos történelmi tapasztalatok birtokában - a legitimitás nem lehet egyszerűen társadalmi elfogadottság kérdése: több kell hozzá. (Vö.: "Vannak századok, amelyekben a közvélemény minden vélemény közül a legrosszabb" - Chamfort, 18. sz.) A hosszú fejlődés során kialakult, megszilárdult demokratikus elveknek és gyakorlatnak való megfelelésre is szükség van. Annak elfogadására, hogy a demokrácia a hatalmi ágak megosztásán, a fékek és ellensúlyok rendszerén alapuló szabályjáték, és semmiféle többség sem ad jogot senkinek sem arra, hogy kizárólag a maga kénye-kedve szerint változtasson a szabályokon, ráadásul akár „játék közben” is - hogy aztán az egyoldalúan megállapított normákhoz se tartsa magát… Az önkényt nem fedi el, ellenkezőleg, csak nyilvánvalóvá teszi, ha a hatalom magát tekinti a „közérdek” egyedül hivatott, egyedül felhatalmazott kinyilatkoztatójának. És törvényes sem lesz attól semmi, ha a sorozatos normasértésekhez igazítják a normákat. Alkotmányos sem tud lenni az a hatalom, amelynek a „kormányzáshoz” olyan hisztérikus hangulatra van szüksége, mint a Fidesznek - hogy aztán szíre-szóra alkotmányt módosítson, s az állandó cirkuszolással, handabandázással azt a gyanút keltse a gondolkodni képes emberekben, hogy sötét szándékairól igyekszik a figyelmet elterelni.

2010. október 26., kedd

Gengszteruralom?

"Pogány itt mindenki", aki nem úgy beszél, hogy az a hatalomnak is tessék!

Ha az ügyész nem azt a nótát fújja, amit a fideszes-újnyilas bizoccság hallani akar, akkor "cinikus, a megjavulás szándékát sem mutatja". E megítélés következményei bemérhetők.

Ha az alkotmánybíróság nem úgy dönt, ahogy a gengszterek mentalitását produkáló kormánypárt kívánja, egyszerű a megoldás: a már begyakorolt módon, alkotmánybaszkurálás révén az Ab. hatáskorének szűkítése. Nyilván sürgősen, hogy a magánnyugdíj ügyében már ne is dönthessen...

Vajon Török Gábornak erről mi lesz a véleménye? Kibújik már..?


Mert a Fidesz ellen egy szempontból nem lehet kifogást emelni: mindent elkövet azért, hogy gondolkodni hajlandó emberek végre megértsék: hatalma közveszélyes.

*

Itt a "ragyogó alkalom", hogy az MSZP mint egyetlen reménybeli ellenzéki erő felülvizsgálja magatartását az "alkotmányozásban" meg a médiadisznólkodásban való bármilyen részvételét illetően...

S a Fidesz frakciójában, magában a pártban, szellemi hátországában, pl. a Professzorok Batthyány Körében akad-e akár csak egyetlen tisztességes ember is, aki végre szembefordul a hatalom garázdálkodásával?

2010. október 24., vasárnap

Kossuth téri őrület

Őrület volt az is, amit 2006 őszén rendeztek ott Gondáék, Satuék stb. - a Fidesz ösztönzésére és támogatásával. Mégis, bár óriási ramazurit csaptak az "'56-os forradalmárok utódai" - eszelősök, szerencsétlen lumpenek és a lelátók neonáci-újnyilas banditái -, s bár sokáig tartott (a Fidesz ellenében) a rend helyreállítása, a dolog nem volt különösebben veszélyes. Ami veszélyes volt, s ez ma már tisztán látszik: a kordonbontás. Az, hogy a rendőrség nem mert közbeavatkozni, pedig tettenérés esete állt fenn. Az az elképesztő ítélet, amely abban az ügyben (is) született...

Tegnap a Kossuth tér kordonoktól mentes területén szabadon tombolt az őrület - hivatalosan, kormányszinten meg a zemberek szintjén. Ami történt, rendívül súlyos: olyan ocsmány módon, mint a Magyar Köztársaság miniszterelnöke tette, a rendszerváltás óta senki sem gyalázta meg 1956-ot. Beszéde nyilvánvalóan őrült beszéd, ám - ahogy már megszokhattuk - megvolt benne az ismert rendszer. (E rendszer alapeleme az az üzenet, hogy Orbán Viktor választási győzelmével új korszak kezdődött a világegyetem történetében...)

'56 meghamisítása, elvétele - ez történt tegnap, s a zemberek eszelős ünnepléssel örvendeztek. Norma lett az abnormitás, az őrület (ideje megkérdezni: ha "ezek" szabadon, akkor kik vannak a pszichiátriákon..?).

Kormányfőtől, nemzeti ünnepünkön ilyen gyalázatos beszéd régóta nem hangzott el. Ha csak kicsit is normálisak volnának a közállapotaink, elementáris fölháborodást váltana ki, legalább a közéletben aktív értelmiség körében. Ha a téren összegyűlt zembereknek szemernyi közük lett volna '56-hoz, minden bizonnyal tomboló füttyel fojtják Orbán torkára a szót.

Ha a kormánypártban volna becsülete a demokratikus értékeknek, akkor most sokan lázadnának az orbáni őrület ellen. Ha a Fideszben volna legalább minimális érzék a realitások, kis felelősségtudat az ország iránt, akkor, ha lázadni nem lázadnának is (ahhoz demokratának kellene lenni), de legalább szorgosan keresnék a mind kevésbé beszámíthatónak tűnő miniszterelnök utódát.

De nem: realitásérzéknek, felelősségtudatnak nincs jele. Magyarországra, úgy tűnik, hosszú időre politikai őrült éjszaka borul.

2010. október 23., szombat

Orbániai történelem

Három fontos, meghatározó esemény volt Magyarországon az elmúlt 20 évben:

Az első meghatározó pillanat Orbán Viktor 1989-es, sorsfordító jelentőségű beszéde: "ha 1989-ben nem követeljük a szovjet csapatok távozását, még mindig tele lenne velük Közép-Európa".

Bizony, bizony: be kell látnom: rosszul ítéltem meg, már a beszéd elhangzásakor is, a dolog jelentőségét. Én azt gondoltam (s ha nem figyelek magamra, ma is azt gondolom), hogy Orbán beszédének nem volt már kockázata, meg azt is, hogy agresszív hangütésével fölrúgott egy - vélhetően hallgatólagos - gentlemen's agreementet (ezt én csibészkedésnek ítéltem akkor, s ha nem figyelek magamra...), no meg azt hittem: ha Orbán követeli, maradjanak az oroszok, azok akkor is elmentek volna. Hát, így gondoltam akkor - s ha nem figyelek magamra...

A második meghatározó pillanat Orbán Viktor első kormányra kerülése, 1998-ban. Ám jött aztán a megmagyarázhatatlan, nemzetellenes 2002 és 2006 - ezért most ne szóljunk róla.

A harmadik meghatározó pillanat, a mindent örökre (de legalább száz évre) eldöntő, amely véget vetett a magyarság előtörténetének, az új rendszert alapító tavaszi forradalom volt.

"Orbán Viktor szerint a nemzet igent mondott arra, hogy az országban mindennek meg kell változnia: az alkotmánynak, a törvényeknek, a közéleti erkölcsöknek, a tabuknak, a parancsoknak, a céloknak, a viszonyoknak, az értékeknek, a médiának, a környezetvédelemnek, az iskolának és a közbeszerzéseknek. Mindennek, ami ember-, nemzet-, ész-, erkölcs- és életellenes, így az adózás mikéntjének és "a nemzettestvérek kitagadásának" is - hangsúlyozta, s szavait üdvrivalgás fogadta."


"Orbán Viktor kiemelte, most nem szabad a sápítozókra, a huhogókra és az örök bizonytalanokra hallgatni. Akik kételkednek saját erőnkben és képességeinkben, azok akarva vagy akaratlanul a múlt védelmezőivé válnak - jelentette ki, majd hozzátette: a magyarok azonban nem a múlt védelmezői, hanem a jövő emberei akarnak lenni."

A beszéd fenti részletét nyilván maga Virág elvtárs írta!

"A harcot, a magyar életlehetőségek szabad alakításáért vívott harcot lezártuk. Ez a harc a mi győzelmünkkel, az 56-osok, a rendszerváltók, a szabad magyarok győzelmével ért véget 2010 áprilisában" - hangsúlyozta a kormányfő, utalva a tavaszi országgyűlési választásra. 1956-ban az utcákon győzték le a magyarok a hazugságot, 2010-ben a választásokon döntötték le és adták meg a kegyelemdöfést a hazugságok rendszerének - fogalmazott Orbán Viktor, aki szerint ezzel eljött a nemzeti együttműködés korszaka, s mint mondta, "megkaptuk a lehetőséget arra, hogy megnyissuk a magyarok új, igazságos évszázadát".

*


Ha nem figyelek magamra - és nem figyelek, nem akarok unatkozni - a következők jutnak eszembe vagy mibe:

- ha Orbánt hallgatom... na jó: ha Orbánt olva... azaz ha Orbánról olvasok, gyakran úgy vélem: konok, megátalkodott hazudozóról olvasok. Néha meg úgy érzem: kényszeres hazudozó ez az ember. Ám a késztetésekben határozott tendencia észlelhető: soha, sehol egy bájos, kedves, jó szándékú hazugság: mindig csak olyan, amely számító, aljas...;

- ha vége a hazugságok rendszerének, hogy lehet a Magyar Köztársaság miniszterelnöke az elmúlt több mint 15 év legkövetkezetesebb, teljesen amorális hazudozója?

- a mai nap végén: hogy lehet nemzeti ünnepünkön ennyi alantas ostobaságot összehordani? Miféle zemberek ünneplik őt ezért?!

És tartsuk észben: a Magyar Köztársaság miniszterelnökének undorító eszelősségeihez Jerzy Buzek EP-elnök asszisztált.

2010. október 21., csütörtök

Rövid poszt

A törvénykezés motorjaként bármit aláíró köztársasági elnökünk Heti Válasz-beli interjújáról:

"Az államfő úgy vélekedett, Nagy Imre példakép. Mint mondta, "segítségével válhattunk azzá a néppé, amely kiverte a falból a legelső téglát". "A másik pillanat, amelyet most ünneplünk, az, hogy 1989-ben összeomlott a rendszer, hogy október 23-án népköztársaságból köztársasággá váltunk, egyértelműen 1956-ban gyökerezik, ahogy az idei választásokon megtapasztalt példátlan összefogás is visszavezethető rá" - fogalmazott Schmitt Pál."


COKI!

2010. október 18., hétfő

Főkutya, alkutya nem ugat hiába...

Maffia módra szervezett, keresztapa irányította pszeudopárt birtoka lett az ország. Pedig a kétharmad kormányzásra, nem birtokba vételre ad mandátumot Az ország birtokba vétele értelemszerűen nem jelenthet mást, mint elbitorlást. Ezt az elbitorlást - egyelőre? - a zemberek bárgyún vigyorogva, önként, sunyin belesüppedve langyos-mocskos infantilizmusukba, kéjjel ünneplik. Arcukról az erkölcs és az értelem nyomora szivárog - mint hülyék orcáján a nyál.

Ellenállásnak szinte semmi jele, a parlamenti ellenzékben is alig találni következetes demokratát. Nehéz ma megítélni, hová kell még züllenie az országnak, hogy a zemberek megelégeljék a keresztapás társaság uralmát.

Egy régi, nyári interjú:
Tölgyessy: Orbán főkutya-alkutya rendszerben képzeli el a világot

"Orbán Viktor az elmúlt két évtizedben többi pártunkhoz képest tetterős, ám az ellenpontokat leépítő, az erőteljes visszacsatolást kizáró hatalmi szerkezetet épített fel a Fideszben. Az új kormányzati szerkezet ezt a hierarchikus megoldást teszi teljessé a közhatalomban is."

"Orbán Viktor jó ideje főkutya-alkutya rendszerben képzeli el a világot. Nem az intézményes hatalommegosztásban, a jog uralmában bízik, hanem inkább a személyes kapcsolatok, függőségi viszonyok rendjében gondolkodik. A miniszterelnök eddig még a Fideszben sem kötött új szövetségeket. Döntően olyan embereket emelt kormányába, akik többszörösen bizonyították, személyesen hozzá lojálisak. Ám ettől még tény: Magyarországon a közhatalom mára teljeséggel elkocsonyásodott. Egyfelől meglehetősen cselekvésképtelenné vált, másfelől részérdekek, pártszempontok kiszolgálója lett. Az országos közjóért tevékenykedő közhatalmat mindenképpen újra kéne építeni, és cselekvőképessé kellene tenni. Ám ez csak akkor sikerülhet, ha a magyarok túlnyomó többsége végre valóban magáénak érezheti államát."

(Ennek az "elkocsonyásodásnak", cselekvésképtelenségnek kialakításában a "szoclib" tehetetlenségen és korruptságon kívül komoly szerepe volt a fideszes árnyékállamnak, a Fidesznek a "minél rosszabb, annál jobb" destrukcióján alapuló és gátlástalan következetességgel képviselt politikájának.)

Igen, ez a párt ma nagyon erős vagy legalábbis annak látszik (bár ahová jutott, onnan csak lefelé vezet már út). Erejének, cselekvőképességének egyik titka a tökéletes amoralitás, a teljes gátlástalanság. Az a kihívó pimaszság, ahogyan pl. Cser-Palkovics közli: médiatanács-ügyben szakmai döntés született. Ahogy Salamon László azt merészeli állítani "alkotmányelőkészítő" tevékenységükről, hogy az semmilyen gyanakvásra sem ad okot. Ahogy Szijjártó kiáll a zemberek elé, mondván, megvédik a nyugdíjakat. Az az elképesztő, normálisnak semmiképpen sem nevezhető magabiztosság, ahogyan Orbán évek óta makacsul, egzaltáltan ismételgeti - híveinek ovációja közepette - azokat az ostobaságait, amelyekért minden normális országban kiröhögnék vagy éppenséggel megszánnák.

A Fidesz hosszú ideje mentes minden morális válságtól - az elmúlt két évtized történetének valamelyes ismeretében is teljes bizonyossággal kijelenthető, hogy ennek az abnormális jelenségnek maga az abnormalitás, a morál nélküliség a magyarázata.

Igen, a párt erejének egyik titka a maffiákra jellemző mentalitás.

A Fideszt bizony nagyon pontosan mutatja be Révész Sándor (ill. Hegedűs István) az általam korábban is idézett Beszélő-cikkben:
Révész Sándor: A tofupárt

"És itt értünk a lényeghez: az ügy nélkülözéséhez. A Fidesz, pontosabban Orbán pártja számára nincs ügy. Nincs önmagáért való politikai tartalom. Érték. Cél. Ezért lehetséges számára minden. A tartalmi szempontoktól, az értékszempontoktól való szabadság adja azt a határtalan könnyedséget, ami szükségeltetik a határtalan gátlástalansághoz. És a határtalan, egyben tökéletesen tartalmatlan sikerhez. A fentiek mellé még Orosz Istvántól is idézett Hegedűs egy nagyon találó szöveget, miszerint, ha a politikában csak a siker számítana, „akkor semmi másról nem lenne értelme beszámolni, mint a lapok leosztásáról és a játszmák aktuális lejátszásáról, megnyitási változatokról, elrontott közép- és végjátékokról, ahol semmi más nem érdekes, csak a nyerés. Politikai elemzésnek ez a szempont túlságosan bornírt.” Jegyezzük meg, a magyar politikai elemzők körében ez a bornírt szemlélet meglehetős népszerűségnek örvend.

Ami most velünk és a magyar polgári demokráciával történik, amögött egy mély értelmű paradoxon van. A polgári demokrácia logikáját vélték mindenkinél tisztábban és radikálisabban követni Orbánék, amikor ráléptek arra az útra, mely a polgári demokrácia következetes lebontásának kísérletéig vezette őket. (Magam az első tagmondatban fogaltakat téves, indokolatlanul jóindulatú föltételezésnek vélem.)

Ez a logika a következő volt: A forradalomnak, a rendszerváltásnak vége. A polgári demokrácia intézményei felálltak és működnek. Mi az új rendszer hívei, az új korszak emberei vagyunk. Mi vagyunk azok leginkább, mi vagyunk leginkább szabadok a múlttól, annak cselekvési reflexeitől, s ez a leginkábbság a mi megkülönböztető jegyünk, esélyünk, versenyelőnyünk. Ha ez így van, akkor kőkeményen, engedmények és érzelgősség nélkül az új rendszer logikája szerint kell működnünk. Hivatásos politikusok vagyunk, a politikának megvan az autonóm technológiája, eszköztára, szempontrendszere, mércéje, csak ez számít, semmi más. A politikai piacon kizárólag a hatalmi profit szempontja vezethet minket. A tőkést sem érdekli a profittól függetlenül termékének becse és hatása – és így van ezzel a politikus is, ha igazán profi. Ha a polgári demokrácia logikájából az következik, hogy a tisztán politikai eredményesség, a hatalomnyereség érdekében mindent meg lehet és kell tenni, ami megtehető, akkor természetesen a polgári demokráciának a hatalomfölhalmozást korlátozó intézményeit is le kell bontani, amennyiben és amennyire lehetőségünk van rá. A tőkés is rombolja az őt versengésre és korlátok közé szorító piacot, ha módjában áll. És arra törekszik, hogy módjában álljon." 
Erejének másik titka - egyáltalán nem függetlenül a rá jellemző amoralitástól - a főkutya-alkutya hűbéri láncba szervezett struktúra, amely pártszerűnek valójában nem is nevezhető, tekintettel arra, hogy hiányzik belőle minden, ami valamelyest is komolyan vehető politikai filizófiának, elvszerűségnek legalább a látszatát képes volna kelteni.

Hogy az amoralitás teremtette-e meg a struktúrát vagy fordítva - oly mindegy. Nyilván kölcsönhatásról beszélhetünk. S e kölcsönhatás rendkívül termékenynek bizonyult: jó másfél évtized alatt a Fidesz olyan mennyiségben produkálta a leghitványabb emberi minőséget, amellyel a többi párt minden igyekezetük dacára sem versenyezhetett, együtt sem...

Gondoljuk meg: vajon hol találunk példát arra, amit a Fidesz a rendszerváltás utáni első ciklus végén művelt? "Meccs közben" mezt cserélt: liberálisként, polgári radikálisként futott ki a pályára, s menet közben - néhány elvszerű emberétől megválva - "nemzeti"-"keresztény"-"konzervatív" csapatként játszott tovább. A húzás meglehetős sikerén fölbátorodva egyre arcátlanabbul viselkedett: saját szurkolóit ráuszította ellenfeléire; mind gyakrabban terrorizálta a bírókat, végül maga igyekezett bíráskodni is, ráadásul úgy, hogy maga szabja meg a tetszése szerint változtatható szabályokat. S ha tehette - volt, hogy tehette s most megint - levitte a pályáról a kapuját is...

Találunk-e példát arra, hogy demokratikus párt, lényegében változatlan vezetéssel (igaz, tagsága hamar kicserélődött), ekkora fordulatot hajtson végre? Arra, hogy mindazt, amit tegnap még fölháborodva utasított vissza, megfélemlítő szándékú hangoskodással maga hirdesse? Találunk- e példát arra, hogy ezt komolyabb politikai vita nélkül tudja megtenni? Hát arra, hogy az egykor liberális pártnak a legszélső szélsőjobbal való szimbiózisa minden elvi-politikai vita nélkül épüljön ki? Hogy ne legyen a pártban politikus, aki elhatárolódnék a párt bandita hangú médiájától? Hogy a tegnap még liberális emberek egyik pillanatról a másikra kedvencükké fogadják a zsidózó-cigányozó és idióta Vasárnapi újságot (miépes kollégáikkal váltakozva uszítsanak például Demszky s általában a liberálisok és a szocialisták ellen), az elzabrált, alvilágivá züllesztett "Magyar Nemzet"-et és a nyilas-náci irányzatú írásokkal és hasonló reklámokkal teli Demokratát?

Demokratikus pártban előfordulhat-e, hogy politikai vetélytársának nemzetből való kitagadása legyen kommunikációjának alapja? s ez odáig menjen, hogy helytartótanácsról beszéljen, azt ajánlva, meneküljön, amíg teheti? Hát az, hogy bankárkormányozást emlegetve rájátsszon az antiszemita érzelmekre? Előfordulhat-e, hogy demokratikus párt utcai bandákat hergeljen, részben szervezzen is, ráuszítva őket a kormányra, a köztársaságra? hogy maga is beálljon "bandázni", kordont bontva? Hogy minden alap, minden bizonyíték nélkül hosszan handabandázzon választási csalásról, elvitatva a győztes legitimitását? Hát az, hogy önmagát a hazával azonosítsa, kijelentve: a haza nem lehet ellenzékben?

Demokratikus-e az a párt, amely köré olyan "polgári körök" szervezhetők, amelyekben kitalálták, megtervezték az ellenfeleket megfélemlíteni akaró akciók sorozatát; amelyekben eszméletlen gyűlölködést öntöttek le - visszataszító egyházi segédlettel - ájtatoskodó, szenteskedő képmutatással? Rendez-e demokratikus párt irredenta-rasszista kirakodóvásárt e körök szeánszain, s teheti-e ezt minden belső ellenkezés nélkül?

Demokratikus-e az a párt, amely ellenzékből, hatalomból egyaránt az emberek legrosszabb tulajdonságainak - irigykedés, bosszúvágy, a felelősség bűnbakképző elhárítása, szervilis, sunyi infantilizmusra való hajlam - erősítésében kereste és találta meg (!) a maga esélyeit?! Hát az, amelyik hatalomra jutván bandaháborúba bocsátkozik a belőle kivált újnyilas erővel, anélkül azonban, hogy elviekben elhatárolódnék tőle?!

Hol van a világban olyan demokratikus párt, amelyben minden lényeges döntést egyetlen ember hoz meg? Ahol mindenki ehhez az emberhez való viszonyától függ? Ahol ez az ember, keresztapaként, saját kúriájában jelölheti ki eléje járuló vazallusaiból a párt képviselő-jelöltjeit? Ahol ennek az embernek minden döntését, még a legostobábbat, legőrültebbet is hódoló lelkesedés fogadja?

Meg tudja valaki mondani, mikor volt a Fideszben utoljára demokratikus, elvi politikai vita?

És demokratikus dolog-e a média kormányellenőrzés alá vonása, az ÁSZ és az alkotmánybíróság megszállása?
És még mi minden várható!

Annak az ellenzéknek, amely demokratikus alapértékeket kíván védelmezni, hitelesen, végig kell gondolnia a fenti kérdéseket is. Komoly elemzés után aligha juthat más eredményre: a demokratikus választás révén minden tekintetben antidemokratikus szerveződés, pszeudopárt jutott hatalomra. Ebből pedig az következik, hogy demokraták nem működhetnek együtt ezzel az erővel semmiben, ami a jogállami struktúra szétverését célozza. Kötelező volna tehát például a média megszállásának, az "alkotmányozásnak" pártállami eszközökkel való levezénylésében a részvétel totális megtagadása, a teljes bojkott.

A berendezkedő főkutya-alkutya világgal szemben csakis a következetes, megalkuvás nélküli ellenállás lehet - idővel - sikeres.

Ui.

Nehéz megfelelő szavakat találni a jobboldali értelmiség magatartására, amelyet a meghunyászkodás és a sunyin nyalakodó szervilizmus jellemez. Igazi árulás ez - saját értelmiségi mivoltuk haszonleső elárulása.

És nehezen minősíthető a "történelmi egyházak" - elsősorban a kat. és ref.) immorális magatartása. Züllesztő hatásuk fölmérhetetlen.

2010. október 14., csütörtök

Orwelli az új rendszer

Mármint az, amelyet - mint az már köztudott - maguk a magyarok alapítottak, mivel megunták a "régit".

Ezt az alapítás-izét pedig a miniszterelnök személyesen szokta előadni, mégpedig oly gyakran, mintha maga sem hinné, amit mond, mintha önmagát is meg akarná győzni...

Legutóbb imígyen hirdette igéjét Orbán Viktor:

"Úgy érzem, Magyarország az országgyűlési választások utáni legfontosabb pillanatához érkezett, a legfontosabb pillanathoz, amikor el fog dőlni – az Önök mai munkájának is eredményeképpen –, hogy valóban megváltoztak a dolgok, valóban új korszakban élünk, vagy maradt minden a régiben. Az országgyűlés számára az a pillanat jött el, amikor nekünk, akiket azért választottak meg a magyarok, hogy egy új korszakot kezdjünk, bizonyítanunk kell, hogy valóban új korszakot nyitottunk. Arról az előző korszakról beszélek, amelyben mindent a magánérdek írt felül, s amely a hatalommal való visszaélés rendszerére épül. A magyar választók ezt a rendszert megdöntötték áprilisban, és alapítottak helyette egy újat.”

Azok, akik netán emlékeznek oly időkre, amikor a magyar nyelv még konvencionális eszközként szolgálta a kommunikációt (no meg magát a gondolkodást is), szájtátva kutathatják e duma értelmét. De nem fogják megtalálni, mert a szöveg a maga lexikai értelmében az első szótól az utolsóig hülyeség.

Az orbáni duma szótári jelentését tekintve értelmetlen handabandázás ugyan, de nem céltalan, nem üzenet nélküli - a fölhasznált nyelvi anyag metakommunikációs szerepű (mintha beszéd közben beintene a hallgatóságnak...). A cél, az üzenet aljas - aki el akar jutni a megfejtéshez, olvasson Orwellt. A jelenlegi hatalom uralma teljessé tétele érdekében mindent elkövet nyelvünk kacsabeszéllé züllesztése érdekében.


Ja: az idézett szöveg most éppen az iszapömlés ürügyén hangzott el, mégpedig a T. Házban.

Szégyen.

2010. október 12., kedd

Garázda "kormányzat"...

... elvtelen, gyáva, debil "ellenzék" - s úgy látszik, ennek az országnak így jó! Mert a kormányra került keresztapás társaság népszerűsége nem csökken, a szánalmas "ellenzéki" szereplés, legalábbis egyelőre, nem szült új, demokratikus erő iránti igényt, tenni kész és képes akaratot.

Nem nézem a parlamenti közvetítéseket, ám a tegnapi események utólagos áttekintése is gyomorforgató élmény volt. Politológusok nyilván megdicsérik majd Orbánt és társaságát, amiért ügyesen kihasználták az iszapömlés keltette pszichózist - én, nem lévén politológus, nyugodtan megjegyezhetem: hihetetlenül ocsmány műsort rendeznek ebben a témában (is), kezdettől fogva. Talán hogy ne jusson eszébe senkinek (vagy legalábbis hangosan ne merje fölvetni) az esetleges állami felelősség kérdése...

Az "ellenzék", különösen a szocialisták..? Érdemes bármit is mondani azokról, akik beszarin, sunyin lapítanak, kerülve minden "feltűnést", érdemi konfliktust? Akik egyértelmű szituációkban sem képesek adekvát módon viselkedni?

Tegnap két garázda döntést hozott meg a kormánypárti többség: az egyik gyakorlatilag általános felhatalmazást adott a rendeleti úton való államosításra, a másik lényegében maradéktalanul a keresztapás társaság felügyelete/uralma alá helyezi a médiát.

S az "ellenzék" - egyik így, a másik úgy - begazolva asszisztált e garázdálkodáshoz. A honvédelmi törvény módosításának egyetlen ellenszavazattal való megszavazása különösen elképesztő - vajon a szocik mikor fogják kimosni a gatyájukat?

Az elrendelhető államosítás megszavazására nem volt semmi szükség, legalábbis hiánya semmiben sem akadályozta a megfelelő védekezést. Egyáltalán: micsoda dolog október 11-én benyújtott javaslatot 12-én elfogadni - az "ellenzék" támogatásával? Ilyen horderejű ügyben?! Fölfogták a szocik egyáltalán, mihez adják magukat - ráadásul teljesen értelmetlenül?

A médiaizélésben való, bármilyen "ellenzéki részvétel" ugyanolyan durva politikai hiba, mint az alkotmánybaszkurálásban való segédkezés. (Azért egy ilyen "médiatanácsban" izélni - nem mondom, hitványnak kell lenni hozzá, nem is kicsit. Igaz, a Fidesz raktárról szállítja ezt a minőséget - mást se.)

Érthetetlen a szocik magatartása - vagy nagyon is érthető? Be kell látni, hogy az egyetlen reménybeli ellenzéki erőben se erő, se morál nem maradt?

A hatalommal, mely tökéletesen amorális, elvtelenségben nem lehet versenyezni; az "ellenzék" gyávasága nem fogja a keresztapás társaságot kíméletre késztetni. Egyébként is: demokratikus alapértékeket kellene védelmezni, nem holmi kíméletre számítani... Persze, ilyen igény csak meggyőződéses demokratákkal kapcsolatban fogalmazható meg értelmesen - olyanok pedig, mint a példák mutatják, manapság nincsenek.

Legalábbis az Országgyűlésben.

2010. október 3., vasárnap

A Nyilvánosság Klub állásfoglalása

Amit tehetek az állásfoglalás megismertetésért, megteszem...

Mert egyetértek az ügyvivők álláspontjával:

A Nyilvánosság Klub ügyvivő testülete megütközéssel vette tudomásul, hogy a választások tisztasága felett őrködni hivatott Országos Választási Bizottság (OVB) és Legfelsőbb Bíróság (LB) jóváhagyta a Jobbik "cigánybűnözős" politikai hirdetését. Ezek a döntések súlyosan sértik a választások tisztaságát, ezért ellene a kampánycsend idején is szükségesnek tartjuk fellépni, és arra kérjük a tisztességes választásokat hozzánk hasonlóan fontosnak tartó médiumokat, hogy vállalva a kampánycsendsértés jóval kisebb "bűnét", közvetítsék tiltakozásunkat.

2010. szeptember 30., csütörtök

Vitézek vezetnek!

Itt a magyar feltámadás, de legalábbis pirkadása magyar égnek - akárki meglássa! Igazi mucsai vitézek vezetnek bennünket (no, hát orrunknál fogva, de az mindegy) - aki ennek ismeretében sem szarik be tőlünk, az... az... az hülye!


Volt KISZ-estől kapták a címet, dehát ennek így kellett lennie. Vitéz Makovecz, Vitéz Tarlós - tényleg: Budapesttől is retteghet ezután mindenki... És Vitéz Harrach (ráb...sznak a hitetlenek! két ilyen fasza keresztes vitéz, mint Semjén és Harrach a Sátánt is legyőzi! az értelem meg se kottyan nekik!), na: Vitéz Széles Gábor! Hát érdemes, ezért a címért érdemes volt kiépítenie (fél)faszista médiabirodalmát...

Kedves vitézek: érezzétek jól egymást, be is kaphassátok egymásét akár. Így is, úgy is félelmetesek vagyok: félelmetesen hülyék! Nem volna ez gond, dehát szabadon, sőt: a kormánypárt vezető politikusaiként, szellemi verőleg... akarom mondani, embereiként...

Ha szomszédaink most sem szarnak be tőlünk, akkor sose: elvégre nem lehet kiszámítani, hogy mi telik ki - ilyen idiótáktól... Lesz majd vitézes alkotmányunk is, szentkoronás fehérlófiával, Horthy Miklós katonájával...

(Ha valaki hülye, hát hülye - de ha már közéleti szerepet tölt be: nem lehetne kicsit rokonszenvesebben vagy legalábbis kevésbé ocsmány módon hülyülni? S nem lehetne valahogy titokban? - ez azért mégiscsak megszégyenítő, még a zemberekre nézve is... A qrva életbe már...)


2010. szeptember 27., hétfő

A disznók különbizoccsága

Avagy: az Orbán-kormány...

Réges-régen, amikor egyik kötcsei beszéd sem hangzott még el, már szinte mindent lehetett tudni Orbán és barátai nemzetálmáról. Hiszen aligha tévedhetett bárki is, aki Orbán megvalósított pártálma / mozgalomálma ismeretében logikusan következtetett.

Szóval, tudni lehetett régóta, mit is jelent az egyetlen centrum, a fölösleges viták nélküli, hatékony üzemmód. Orbán már pártjában is álomszerű hatalmat épített ki magának (nem is voltak meg ma sincsenek benne fölösleges viták! általában viták sincsenek, hiszen ha jó a vezető, minden vita fölösleges...), ám nem érte be ezzel: a széthulló Magyar Út Körök által megihletve megszervezte a maga "polgári köreit", hogy tekintélye, hatalma a pártbelinél szélesebb "fölhatalmazáson" nyugodjék: nem is vonta többet senki kétségbe hatalmának jogosságát és főleg erejét.

Most, amikor példátlan többséget tudhat maga mögött (a Horn-kormány többsége az övéhez képest semmi sem volt!), egyértelmű a helyzet: minden fölhatalmazás az övé, az állatfarm lakói minden gondjuk megoldását reá bízták, mégpedig a nemzeti együttműködés rendszerének keretei között. Szóba áll azért ilyen-olyan csoportok képviselőivel, ha azok tudják, hogy igazából Ő képvisel mindenkit, ezért a kellő tisztelet hangján beszélnek vele, s fölszólítás nélkül fölállva köszöntik. Ha meg netán volnának bizonytalankodók, hát elég velük megértetni, hogy benne és barátaiban ma nincs fölrúghatnánkvágy, holnap lesz fölrúg­hat­nánk­vágy... Ld. Váncsa István: Nincs fölrúghatnánkvágy.

Ma nincs, de holnap már lehet - értve vagyok?! Hiszen már ma is lehetne! Mert minden fölhatalmazás az enyém, ezt szavazták meg a zemberek, ezt a nemzeti együttműködést ők akarják, és így akarják! Ők meg a Történelem Ura - Én, Orbán-Napólajos meg teljesítem akaratukat...

Igen, igen: a rohamosan megvalósuló egycentrumú, fölösleges vitáktól mentes nemzetálom az Állatfarmot, a kaposvári előadást juttatja eszembe. A darabot Eörsi István fordította, aki Pogány Judit kedvéért gazdagította az állatok körét egy kecskével. E kecske kétségbeesve kiált föl, amikor Napólajos és hű agitproposa, Vamzi et. ismerteti az új, egycentrumú, fölösleges vitáktól megszabadított rendszert:

- Nem lesz több vita? Ezt nem élem túl!

Valaki (mintha Bandi et.) a szavazások megszüntetését fájlalta, fölkiáltva: - És nem lesz több szavazás se?

Megkapták a választ, valamennyien: - De nem ám, Bandi elvtárs! De a disznók különbizoccsága gondosan mérlegelni fogja óhajaitokat.

2010. szeptember 26., vasárnap

Gondolkodj, ha már vagy...

Választások előtt sem árt nagyon, ne félj...

Íme Salgótarján fideszes alpolgármesterének a helyi újnyilasokhoz címzett - elvtársi jellegű - szemrehányása:

Köszönjük Elvtársak!
Szeretnék gratulálni a Jobbik salgótarjáni szervezetének, hogy a belső harcaiknak köszönhetően Salgótarjánban nem tudtak kompenzációs listát állítani. Köszönjük! Köszönjük, hogy megajándékozták az MSZP-t még két mandátummal, és köszönjük, hogy a liberálbolsevik Ercsényi Ferenc fejét leshetjük tovább...i négy évig, és hallgathatjuk a hülyeségeit.

(Bővebben itt.)

Sajnos, sok-sok fideszes szavazó van - remélhetőleg ez átmeneti jelenség -, akikhez ma nemhogy nem érdemes, de nem is lehetséges szólni: olyanok, akik lélekben jobbikosok, akik az újnyilasokat "nemzeti" érdekeket szolgáló erőnek vélik. De valószínűsíthető, hogy a Fidesz szavazók többsége demokratának tartja magát - nos, ők igazán elgondolkodhatnának, mégpedig komolyan ám...

Ugye, tudjuk, hogy a Fidesz és az újnyilasok kapcsolata nem csupán Salgótarjánban, nem csupán Nógrádban ilyen "érdekes": viszálykodástól nem mentes, de lényegi érdekközösséget sejtető..? Ugye, tudjuk, hogy ez a kapcsolat milyen régi és milyen szoros közös médiabirodalmukban? Ugye, látjuk, milyen harmonikusan dolgoznak össze a Gulyás-Gaudi-Nagy - féle  bizoccságban is..?

Ugye, tudjuk, hogy tisztességes ember a végtelenségig mégsem bagatellizálhatja e súlyos tényeket..?

2010. szeptember 25., szombat

Hagelmayertól Domokosig

Van bátorságunk ebbe belegondolni?

A rendszerváltás elején még a hibásnak bizonyult döntéseket is abban a - meglehet, olykor önáltató - vélekedésben hozták meg, jobbról és balról egyaránt, hogy a szándék helyes, demokratikus, és a pártok e közös szándékhoz igazodva fognak viselkedni. Ez egy ideig többé-kevésbé így is volt.

Ha vizsgálóbizottságot állítottak föl, oda olyan képviselőket küldtek, akik nem pártutasítást végrehajtó, koncepció kötötte mamelukok (ld. a mostani, gaudis-gondás-gulyásos-révészes "bizoccságot"), hanem szuverén képviselők voltak, vagy legalábbis igyekeztek annak látszani (az is valami!). A sokat szidott médiatörvény is azért bukott meg a gyakorlatban, mert a pártok (mindenekelőtt, de nem kizárólag a Fdesz) méltatlannak bizonyultak saját (egy idő után elárult) eszményeikhez.

Kezdetben közbizalmat igényló posztokra minden politikai erő igyekezett olyan - kétségtelenül számára kedves - személyiséget pozicionálni, akit a másik oldal is becsülhetett. Aztán alább adták: a "balliberálisok" is beérték néha olyanok szerepeltetésével, akiket a "jobboldalnak" nem volt komoly oka lenézni...

Mindenesetre például Göncz Árpád megválasztása, Hankiss Elemér és Gombár Csaba kinevezése, az a gyakorlat, amely az alkotmánybírák megválasztásában érvényesült, sokáig egyértelműen a tisztességre törekvés közös szándékát jelezte. A közmédia Náhlikra és Csúcsra járatása ugyan ellenpélda, amely már akkor is azt mutatta, hogy a "jobboldal" meghatározó erői nem tűrnek meg semmit-senkit, ami-aki szuverén. (Mert a "balliberális médiafölényre" hivatkozó, széljobbos ihletésű és kezdeményezésű médiaháborúnak - micsoda ocsmány ramazurikat csaptak Hankiss és Gombár ellen! - éppen ez volt a valódi tartalma: a törekvés, hogy fölszámolják a médiában azt a szakmaiságot és morált (szuverenitást), amely a rendszerváltás idején olyan vonzó és hasznos volt. Mára szinte teljesen sikerült - úgy tűnik, hosszú időre.)

Minden hatalom igyekezett, igyekszik túlterjeszkedni azokon a határokon, amelyeket a demokrácia jelöl ki számára. De a "ballibek" bizonyos normákat sosem sértettek meg. Nem választottak pártkatonát legfőbb ügyésznek, nem is gondoltak ilyesmire - akkor sem, amikor a mai kormánypárténál nagyobb volt a támogatottságuk. Nem nevezték ki "hadtáposukat" az APEH elnökének(!) - Simicska döbbenetesen amorális, minden erkölcsi gátat leromboló pozicionálása után sem! A közmédiában sosem alkalmaztak Bayerokat, Halász Zsuzsákat (uszítókat) stb., és az elképesztő Kondor után sem ültettek pártszolgálatost a rádió elnöki székébe - mi több, nem is törekedtek rá.

Hagelmayert az Antall-kormány időszakában nevezték ki az ÁSZ elnökének. Általános tiszteletnek örvendő ember volt - teljes joggal. De ami a lényeg: a kormánytöbbség és az ellenzék pontosan ilyen embert keresett!! És talált is - mint ahogy ma is találna, ám a jelenlegi hatalom legfeljebb azért keres ilyeneket, hogy megakadályozza esetleges szerepvállalásukat...

Hagelmayertól Domokosig, Hankisstól, Gombártól Szalai Annamáriáig; mostanában például Krizsó Szilviától, Mészáros Antóniától Halász Zsuzsáig sikerült lejutnunk: nem csupán az újnyilasokkal közös bizoccságban "vizsgálódó" Fidesznek, hanem bizonyos értelemben az egész országnak, a zembereknek is.

Szégyen reánk! országunk megint hol lehet altiszt, azt kutatja...

2010. szeptember 22., szerda

A bizoccság

Neve is van: "Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság a 2002 és 2010 között és különösen 2006 őszén az állam részéről a politikai szabadságjogokkal összefüggésben elkövetett jogsértéseket vizsgáló albizottsága".
Jó hosszú - mire valaki végigolvassa, elfelejti; azt is, hogy rákérdezzen: mit is akar ez a társaság..?
Pedig nincs ok semmiféle kételkedésre - nézzünk a képre! Gonosz vagy legalábbis buta, aki e kitűnőségek láttán kételkednék a bizottság elfogulatlanságában!

A képen két "polgár" (Gulyás Gergely /elnök/, valamint Révész Máriusz (mindkettő Fidesz) dolgozik az újnyilas párt hiperpimasz figurájával (alelnök!) és egy Kossuth téri eszelőssel - a kölcsönös megértés szellemében.
Kinek lehet ezzel baja? - szép példája a sokak által ellenzett integrációnak...

(Nekem azért hiányzik ifj. Hegedűs "lelkész" vagy legalábbis Pajor "atya"!)

2010. szeptember 17., péntek

Fasza egy "közszolgálat"!

Mármint a "köztévéé"...

Vessünk egy pillantást a Híradó honlapjának belpolitikai rovatára: 


Már az se semmi, hogy a honlap úgy hivatkozik egy félfaszista napilapra (Magyar Hírlap), mintha az a világ legtermészetesebb dolga volna - ilyen alapon holnap már a barikádról vesz át információt, holnapután pedig a hunhír meg a "kurucok" (hej, Rákóczi, Bercsényi..!) következhetnek...

De a stílus! - "nyuggerévek"... Bár nem igazán meglepő ez sem: már az "átkosban" (abban a rendben, amelynek a NEMESZ szerint sosem szabad visszatérnie) is érdekes dolgok voltak az oldalon - például a kíváncsiak naponta értesülhettek arról, hogy éppen ki "villantott bugyit". Hiába, mindent a közért! - ne kelljen már bulvárlapokat nézegetni...

És a fotó, az éppen ásító Horn Gáborral..! Persze, megérdemli - egyrészt nem kellett volna kiesni a parlamentből, másrészt biztosra vehetjük, hogy a képviselők közül csak Horn Gábor ásított, senki más! Legfeljebb még Magyar Bálint...

És most "nyuggerkedni" akarnak, bár Horn Gábor tán nem is... Mindegy: ő ásított a legjobban...

*

Alakul ez a "közszolgálati", mint ama púpos gyerek... És még prés se kell nagyon ott, ahol vannak túlteljesítők, maguktól is...

Nincs mese: a "köztelevízió" része lett ama médiabirodalomnak, amelyet a Fidesz és a szélsőjobb közösen birtokol.

Nem kellene rá közpénzt költeni. Legalábbis közvetlenül nem: tartsa fenn a Fidesz és a Jobbik abból a pénzből, amelyet a költségvetésből kapnak.

2010. szeptember 15., szerda

Kotmányt koholni? Más se!

Érdekes írás jelent meg tegnap a félfaszista Magyar Hírlapban:  

Szerzője szorgosan, lihegve túlteljesít (ó, ilyesminek komoly hagyományai vannak nálunk!): "az MSZP a betiltás határára sodródott" - ezt írja.

Vezércikkben delirál így a sajtóharcos - vagy nem is? Íme, a sunyi kis bújócska: "Ez itt a vezércikk helye. Azért fontos ezt tudni, mert a vezércikknek megvannak a szigorú műfaji szabályai, amelyek adott esetben jelentős mértékben befolyásolják a tartalmát is. A vezércikk a műfajok nagykönyve szerint ugyanis a lap kollektív véleményének lenyomata, s nem az újságíróé. Ha az lenne, akkor azzal kezdtem volna ezt az írást, hogy szerintem az MSZP a betiltás határára sodródott."

Na. Ez a lap véleménye, azaz dehogyis, a szerzőé, aki véleményét azért azon a helyen közölheti, amelyen a lap véleménye szokott megjelenni. Ha földobom, sárga, ha leesik, szar a pofádra...
...
"A legcsinosabb fejlemény, hogy az MSZP most önálló alkotmányozásba kezdett. Egy olyan „ellenalkotmányt” igyekeznek papírra vetni, amelyből nemcsak a Szent Korona-tan, de a kereszténység fogalma is hiányozna."

E két mondat szenvtelen tárgyilagossága biztosan eléri a kívánt hatást: remélem, nem csak bennem ébresztette föl a szunnyadó hazafit, remélem, üvöltve találkozunk a bari... az Agyrém téren: tüntetni, tüntetni, tüntetni! - mindaddig, míg a magyarságot fenyegető szörnyű veszedelmet el nem hárítjuk! (Közben mindent össze lehet hugyozni.)

Mert hogy is juthatott eme borzalom bárkinek is...? Miféle idegen érdekeket képviselnek az ilyenek?!

Kotmányt koholni, bazmeg, Szent Korona-tan meg kereszténység nélkül? hogy is juthatott ilyen őrült gondolat az eszükbe?! még a végén a turult is kivennék belőle!

Ezt azért már mégsem lehet hagyni, zemberek! Hát mindennek van határa, a kurva életbe!

Nem igaz?

(Teljes szöveg: kattints a címre.)

2010. szeptember 6., hétfő

"Nemzeti ügyeink" és az újnyilasok

Ha a Jobbik nem ad ki róla közleményt, talán senki sem értesült volna az újnyilasok frakcióvezető-helyettesének és a "nemzeti ügyek kormánya" miniszterének, Matolcsy Györgynek szeptember 3-ai találkozójáról: http://jobbik.hu/rovatok/kozlemeny/eroteljes_keletre_nyitast_javasol_a_jobbik_a_kormanynak



Amennyire nyugtalanító, hogy a kormány ilyen találkozókról nem tájékoztatja a közvéleményt, annyira reménykeltő (legalábbis mai, nyomorult viszonyaink közepette), ha az újnyilasokhoz fűződő kapcsolatokat nem tartja a nyilvánosság előtt is vállalhatónak. Az persze aggasztó, hogy titokban... - no, mindegy.
Demokraták persze, ha tudtak volna erről a megbeszélésről, nyilván megkérdezték volna (volna, volna... ha volna kit megkérdezni...): miért fogadta a miniszter az újnyilasok frakcióvezető-helyettesét?
...

2010. szeptember 3., péntek

Elkeseredett kiáltás - jogért, emberségért

Hát sikerült eljutnunk idáig. Vajon mikor leszünk képesek arra, hogy végre elszégyelljük magunkat az általunk, a Magyar Köztársaság által megtűrt, sőt: helyenként és időnként sunyin bátorított rasszizmusért; elszégyelljük magunkat az országban megtűrt, parlamentivé lett újnyilas párt és futtatóik meg a jogalkalmazók gyakran cinkos és cinikus magatartása miatt? A hétköznapivá lett cigánygyűlölet és általában a rendkívül elterjedt primitív, egyre durvább rasszizmus miatt?

2010. augusztus 31., kedd

Iskolából újnyilas kupiba?!

Igaz ez?! Tényleg iskolákban lehet jelentkezni olyan szeánszra, amelyet Magyarország legismertebb újnyilas kupijában rendeznek?



Annak, aki a képről nem tudná elolvasni: a szeánsz színhelye a Szabadság téri (ifj. Hegedűs-féle) ref. templom; jelentkezési lap kérhető az iskolákban.

Ha igaz, ez botrány - persze, nem nálunk: Magyarországon természetessé vált szinte minden, ami kultúrhelyen botrányosnak számít.

2010. augusztus 19., csütörtök

"Összefogást"?! Egy frászt, barátocskáim!

ne hódolj és ne hódits,
ne csatlakozz a hadhoz


Engedni, most, a szervezett hazugság másfél évtizedes terrorjának? Vagy akár csak terepszínű pofát vágni, hogy ne legyünk föltűnők?

Egy frászt és még egyszer: egy frászt! (Innentől személyesre veszem a figurát.)
Nekem ne jöjjön senki azzal, hogy részese lehetek az általa hirdetett "összefogásnak", tagja lehetek az ő "nemzetének". Engem senki se akarjon az aklába terelni úgy, hogy ne tudjak semmit arról, mi a fenét is akar velem, tőlem... Különösen ne tegyék olyanok, akiket csak lenézni, megvetni tudok, mert süt róluk a tökéletes amoralitás.
"Összefogni", úgy általában? Hát én bizony a különállás jogát tartom most védelmezendőnek és a sokszínűséget. Azt a differenciáltságot, amelyet tartósan, ténylegesen semmiféle Semjének, Kövérek, Orbánok, Balogok és tábori papjaik meg professzoraik meg Szalai Annamáriáik, Bayereik, Szentmihályi Szabó Pétereik, Vámosaik, Matúzaik, Szaniszlóik, Schöpflinjeik, Pozsgaijaik, Borossaik, Szűröseik, Stumpfjaik, Schmittjeik stb. sem tudnak megszüntetni - bár egy ideig nyilván sokat árthatnak. És tényleg: talán az a legrosszabb, hogy az ember ép ésszel nem tételezheti föl a jó szándékot erről a társaságról. (Pedig ez a demokratikus vetélkedés egyik alapföltétele! Dehát én tételezzek föl jó szándékot janicsározókról, Vajdaságba, Erdélybe árulózni járókról, liberálisokat, szocialistákat nemzetből 15 éve kitagadókról, helytartótanácsozókról, a kormányt menekülésre fölszólítókról? Az újnyilas Jobbikot fölnevelőkről?) Nem azt állítom, hogy kifejezetten ártani akarnak, de azt igen, hogy ez a szempont valójában nem érdekli őket: mindent a megszerzett hatalom alkotmánysértő kiteljesítésének rendelnek alá, legfeljebb a látszat kedvéért folyamatosan módosítgatják az egyébként semmilyen tiszteletre sem méltó alkotmányt...
Én nem akarok új rendszert alapítani, de ha akarnék, biztosan nem bíznék semmit szokra, akik most nenyizve-trianonozva-istenkedve-árulózva stb. hablatyolnak.
Miféle összefogás ez: beállhat, akinek a gyomra bírja, a viktorozók közé, háthe leesik érte valami? Elmehet megjátszani a hívőt - a politikai vagy más hasznot leső képmutatással meggyalázva mindent, ami tényleges hit?
Fogjak össze azokkal, akik vagy tizenöt éve úgy tagadnak ki a nemzetből, mintha az a sajátjuk volna? Azokkal, akik Echoból, Magyar Hírlapból, Demokratából üzennek zembereiknek és megmaradt ellenfeleiknek? Azokkal, akik aztán megsértődnek, ha bárki arról ír, beszél, hogy a magyar jobboldal reménytelenül összevegyült a szélsőjobbal? Hiába, ezen a tényen a Jobbikkal vívott bandaháború szemernyit sem változtat, sőt: a dolgot csak még érzékelhetőbbé teszi.
Frászt, és még egyszer: frászt!
"Összefogni", azokkal, akik Istent, a Történelem Urát, istenkáromló módon, trianonozni hívták? Azokkal, akik a hatalom alkotmányellenes monopolizálására irányuló törekvéseiket az alkotmány naponkénti baszkurálásával vélik alkotmányossá tenni, míg el nem készítik a maguk "nemzeti" - kilencszer csavarodott, turulos-kopjafás, istentelenül istenkedő stb., legfőképpen pedig Orbán-triptichonos alaptörvényét? Azokkal, akik - beszállva a jobbikos propagandába, vetélkedve az újnyilasok szavazóiért - értelmetlen és minden bizonnyal alkotmányellenes szigorításokkal akarnak "rendet" teremteni? Akik a mainál is több embert akarnak bezárni, és immár fiatalkorúakat is?
"Összefogni", azokkal, akik szinte kivétel nélkül olyan embereiket helyezték közbizalmat igénylő pozíciókba, akikkel kapcsolatban ép elmével a tisztesség kérdése föl sem vethető?!
Ehhez már nem elég a frászt! - erősebb illik ide: lófiszt! (kis zenei módosítás, hogy ne hangozzék olyan csúnyán, kevésbé báncsa a mások nyelvi durvaságaira fölöttébb érzékeny keresztény-nemzeti-hazaffyas-trianonozó-turulozó stb. kurzushívek fülét, például a fölöttébb művelt tábori professzorokét, akik ájtatos, gyermeki hűséget tükröző lelkesült arccal (Szili ment így a pápához) kapaszkodnak Orbán tekintetébe...
Szomorú napja lesz a magyarságnak holnap: a nemzet hivatalos része és kapcsolt zembereik különösen hibbant, torz pofával fognak kancsalítani a világ Pilisen kívüli részére...



Valamelyest hasonló téma, még tavalyról, a megszüntetett nolblogos felületemről:
(Tudom, tudom, tudom: komikus. De hisz csak játék! Igaz, játszani csak komolyan érdemes.)
„Közös felelősségünk, hogy Magyarországon, különösen a közbeszédben a nyilvános szereplések alkalmával ne sérüljön az egyenlő emberi méltóság elve, és ne nyerjen teret a keresztényellenes, rasszista, antiszemita, magyarellenes retorika.”
Így kezdődik a „Lomnici-dokumentum”, amelyről azonnal tudni lehetett: az összes képmutató és ostoba és politikai haszonleső rohan aláírni. Mert az olyan „európai”, olyan „kulturált – hogy a fene enné meg!
Azt minden tájékozott ember tudja, hogy Magyarországon elképesztően sok a durván rasszista, antiszemita szöveg – köztéri rendezvényeken, némely templomokban, bizonyos „kedvenc” orgánumokban stb. De azt is tudja minden tisztességes, értelmes és tájékozott ember, hogy hazánkban nincs keresztényellenes és magyarellenes retorika (néhány, szabályt erősítő kivétel van csupán).
Nehéz volna egyszerre értelmesnek és tisztességesnek minősíteni tehát azt a szöveget, amely egymás mellé tesz valóban létező szörnyűségeket és a létező (szélsőjobboldali) szörnyek által handabandázott valótlanságokat!
Teljesen természetes, hogy e dokumentumot aláírni elsőként a „történelmi egyházak” rohantak. Talán bűnbánatnak szánták e gesztust? – sajnos, semmi ok az optimizmusra. A rendszerváltás kezdetétől napjainkig alig volt olyan szélsőjobboldali, akár ordítva zsidózó szeánsz, ahol az említett egyházak (különösen vonatkozik ez a reformátusra és a katolikusra) papjai ne sátánkodtak volna. Máig nincs hír komoly belső következményekről. Vajon mit ér e dokumentumon például annak az aláírása, akinek egyháza évek óta nyilastanyát működtet Budapest központjában?!
Aztán persze rohan a Fidesz képviselője is aláírni… Háta mögött a kedvenc sajtótermékekkel, Magyar Hírlappal, Echoval. Balog Zoltán személye önmagában elég arra, hogy visszariasszon a dokumentum aláírásától – de hát a képmutatás kényszere mindent legyőz.
Liberálisként, az SZDSZ (létezik még?) tagjaként abban reménykedtem, pártom nem vesz részt ebben a vásári komédiában. Azt reméltem, lesz benne annyi bátorság (hiszen már nincs mit veszítenie), annyi tartás, hogy kimarad ebből. Nem volt: aláírta a frakció vezetője és a párt elnöke is – biztos, ami biztos alapon… Az elnök még meg is követte a – nem tudom, kiket, nem tudom, miért, nem tudom, kiknek a nevében…
Magam nem szoktam „keresztényellenes, rasszista, antiszemita, magyarellenes retorikával” élni – legjobb tudomásom szerint az a párt sem tett ilyet, amelynek még tagja vagyok. Ha az elnök ez ügyben megkövet bárkit is, megrágalmaz személy szerint engem (egye fene), megrágalmazza a pártját is. Pedig az SZDSZ-nek van épp elég baja. Igaz, közel már a megnyugvás, ismert már az exitus tervezett időpontja: december 12.
Talán e kis időre meg kellene próbálni valamit megőrizni (ha még lehet) a párt egykori méltóságából – lehetőleg ne kérjen már senki bocsánatot senkitől el nem követett bűneinkért.

2010. augusztus 2., hétfő

Próbálj meg lazítani

Kell egy kis áramszünet...

2010. július 31., szombat

Ez nooormális.?! (18.)

A NEMESZ viszonylag aktív mostanában - révült híveit gyakorta ajándékozza meg olyan szövegekkel, amin jólesőn tudnak élvezkedni, röhögni. Íme: Megyesi Gusztáv: Lopott anyag.
A NEMESZre vonatkozó részlet:
"Jó, az is előfordul, hogy a politikus igen szerény, csak az idegen szavakat nem érti. Ezt azért említem, mert most olvasom, hogy Orbán Viktortól azt kérdezték a Hír TV-ben, hogy a legutóbbi pénzügyi tárgyalásai során miként adhatott neki ultimátumot az a José Manuel Barroso, aki az Európai Bizottság elnöke, s aki korábban Gyurcsány hátát lapogatta, mire a nemzeti ügyek kormányfője azt felelte: „van, akinek a korábbi miniszterelnök mozgatja meg inkább a libidóját, a mostani kevésbé…” Most már csak azt kellene tudni, hogy a nemzet miniszterelnöke a libidó szó jelentését nem ismeri, vagy csak nemes egyszerűséggel melegnek gondolja az Európai Bizottság elnökét; igaz, ezen a szinten mindkettő bravúr, akár a nemzeti együttműködés rendszerébe is beilleszthető, mint végre egy nem másoktól elhappolt, saját gondolat."
Szóval, a hívek bizonyára jót röhögnek a Kedves Vezető eme elméncségén is, és feldobott hangulatukban gondolatban már most készülnek a melegek és demokrata szimpatizánsaik jövő évi felvonulására, amikor is Gyurcsányt és Barrosot együtt fogják buzizni...
Azok pedig, akik magukat finnyásan az ilyen emelkedett szellemiségű "Nemzeti Együttműködés Rendszerén" kívülre helyezik, töprenghetnek: vajon "jó-e nekünk", akár a "Nemzeti Centrumnak" is, ha a Magyar Köztársaság Örökös Miniszterelnöke szinte naponta bizonyítja, hogy közönséges paraszt - a szónak a mezőgazdaságtól teljesen függetlenné vált értelmében..?

2010. július 30., péntek

A dagonyázás kéje

Két választás között, Magyarországon
Rab vagy, amíg a szíved lázad -
úgy szabadulsz, ha kényedül
nem raksz magadnak olyan házat,
melybe háziúr települ.

...

Az meglett ember...
ki nem istene és nem papja
se magának, sem senkinek.


Láttam a boldogságot én,
lágy volt, szőke és másfél mázsa.
Az udvar szigorú gyöpén
imbolygott göndör mosolygása.
Ledőlt a puha, langy tócsába,
hunyorgott, röffent még felém -
ma is látom, mily tétovázva
babrált pihéi közt a fény.

Színészek, ritka kivételtől eltekintve, nem szokták közönségüket bírálni, sportolók sem fütyülik ki szurkolóikat (pedig..!). Pártok, jól fölfogott érdekeiknek megfelelően, óvakodnak a választók bírálatától. Nagyon helyes, hogy így van: Magyarországon különösen visszatetsző volna, ha a "politikai elit" bírálná, oktatná ki a választókat: nincs hozzá ugyanis erkölcsi alapja.
A blogger azonban nyugodtan elmondhatja véleményét a választókról is - semmi különöset sem kockáztat vele, legfeljebb hülyének nézik. (Oszt jó napot!)
Abszolút megértem azokat, akik az elmúlt 8 év után pozitív (tehát nem jobbikos) változást akartak, akik eldöntötték: semmilyen körülmények között sem szavaznak sem szocialistákra, sem liberálisokra. Gondom csak azokkal van, akik e döntésüket azzal indokolták, hogy torkig vannak a hazugsággal és a korrupcióval - s aztán elmentek a Fideszre szavazni.
Mi a gond? - hiszen van-e szebb annál, mikor az istenadta nép megelégeli a hazudozást meg a korrupciót? egyszer talán annyira, hogy maga is fölhagy szorgos gyakorlásukkal..?
A gond mindössze annyi, hogy amennyire érthető "a hazugságtól és korrupciótól megcsömörlött" ember elfordulása a korábbi kormánypártoktól, annyira érthetetlen az a széltében-hosszában máig érzékelhető önfeledt rajongás, ahogy a Fidesz hívéül szegődött!
Ne nézzük az embereket hülyének - még a zembereket se! Többségük bizonyára lát és hall, bizonyára gondolkodik és következtetésekig is el-eljut. Látja, hallja, emlékezetből is tudja: a Fidesz semmivel sem hazudik (sőt!!) és lop kevesebbet, mint bármelyik másik párt - legfeljebb szervezettebben csinálja.
A Fidesz kétharmados többséghez juttatásának nem elégséges magyarázata a szoclibek hazugságaitól, tolvajlásaitól való megundorodás (ilyen erkölcsi fölháborodás akár új, polgári demokratikus pártok létrejöttét is eredményezhette volna): nem a hazugságokat, nem a tolvajlást gyűlölték meg sokan, nagyon is sokan, hanem a fijjug által banditákra valló módszerekkel stigmatizált, bűnbaknak kijelölt, a nemzetből kvázi kiebrudalt szoclibektől - és az általuk még többbé-kevésbé őrzött-képviselt polgári demokratikus eszményektől. A fideszes tolvajlásokat és hazugságokat elnézik, sőt: mintha kifejezetten díjaznák: "Most ők jönnek" - mondják; "most mi jövünk" - gondolják sokan. Olyanok is, akik eddig is háborítatlanul hazudhattak, lophattak.
Rengetegen vannak, akiket egyszerűen a káröröm olcsó, ám jóleső érzése tölt el. És az ilyeneket semmi más nem érdekli. Mondhatod nekik, hogy nézzék már meg, mit művelt eddig kedvenc pártjuk: 'Elmész te a ...! mi a baj vele! Idegesíti a szocikat - és ez a fő!'
Nem, sajnos, nem az érthető és értékelendő erkölcsi fölháborodás juttatta a Fideszt gyakorlatilag teljhatalomhoz, hanem a sajátos cinkosság, mondhatni, romlottság, amellyel elnézik a Fidesznek mindazt és még sokkal többet is, amire hivatkozva a szoclibeket oly súlyosan büntették. Nem csupán elnézik, még drukkolnak is nekik, amolyan lelátói szinten: "a saját csapatnak" mindent szabad!
Mert bármit hazudnak is esetleg a zemberek maguknak, s bármit gondolnak is naív idealisták: a zemberek bizony ezt akarták. Nem a konkrét intézkedéseket - azok egyelőre nem is igen érdeklik őket. Ezt a hangulatot, az "elégtételnek" ezt a tisztázatlansága-tisztátalansága miatt is kéjes, romlott érzését - az esetek többségében inkább csak vélt, nemritkán persze valós sérelmeikért. Látni akarják az erős kezet, amely másokat üt, és érezni, ahogy őket simogatja.
Mindenük tele van a demokráciával - jól értsük meg: nem annak így-úgy eltorzított, magyaros változatával, hanem magával a demokráciával. (Kerényi Imre: mi a fenének a fékek és ellensúlyok rendszere, ha a vezetés jó?!) Az orbáni Fidesz pedig adja a lovat alájuk: a NEMESZ stupid "kapitalizmuskritikája", az ideológiák végéről meg új rendszer alapításáról szóló handabandázása, a nenyizés-nemzeticentrumozás valójában mind arról szólnak, hogy a francba már az utálatos demokráciával..! Alighanem ugyanezt a célt szolgálja a mind penetránsabb szenteskedő ájtatoskodás - odaadó egyházi támogatással.
A demokrácia tényleges kipróbálása előtti(!) megtagadása azt is jelenti tehát, hogy a korábbi kormánypártok (és eszméik) nem csak elkövetett hibáik, bűneik miatt buktak, haenm bizony megőrzött, demokratikus értékeik miatt is - sajnos, általánosítható, amit TGM az SZDSZ-ről mondott, ti. hogy a pártot nem annyira bűneiért és hibáiért, mint inkább megmaradt erényeiért büntették a választók.
Mi az tehát, ami az egyatábort a zsákmány reményén kívül is összetartja? A lelkiismerettől, az önkontrolltól, az öntudattól, a konok kapitánytól való megszabadulás, a bódultság romlott élménye, kéje. A megteremtett, fölkínált lehetőség, amelyet örömmel fogadott el: az infantilizmusba merülés boldogsága. Az, hogy összebújva leshetik Viktort, amint "átéli" az ő indulataikat, kimondja az ő gondolataikat, fölmentve a híveket minden erkölcsi és intellektuális gátlás, önkontroll alól - és egymás szagától megmámorosodva nem képes tudatosulni bennük az a zavaró valami, amit azért valahol mélyen bizonyára éreznek: a Fidesz által megszólaltatott gondolataikat, fölerősített indulataikat a Cipolla-párt szuggerálta beléjük. (Eörsi István, érzékelve a társadalom mentális átalakulását, pontosan fogalmazott, amikor a fasizmus iránti lelki igény megszületéséről írt - 2002-ben.)
A Fidesznek adott fölhatalmazás nagysága elégségesen, hitelesen nem magyarázható morális okokkal; a Jobbikkal együtt vett (szél)jobbos tábornak adott támogatás érthető (meg is kell érteni, minél alaposabban), magyarázható. A Fideszre adott szavazatok a normák sikeres lerombolásáról tanúskodnak (hogyan tekinthetett el ennyi ember a fijjug és a szélsőjobb másfél évtizedes összevegyülésétől? hogyan lehetséges, hogy ez a szempont "nem játszott"? hogyan fogadhatja el, hogyan élvezheti a széljobbal közös médiabirodalom jellemzően emberalatti hangját?!), de különösen a Jobbikra adott voksok egyszerűen menthetetlenek: teljes morális csődről tanúskodnak (azt is mondhatom: hazafiatlanságról, elembertelenedésről).
*
Senkiben sem lehet kétség: a dagonyázás kéje kitart az önkormányzati választásokig: az ország rothadt gyümölcsként fog a Fidesz ölébe hullni...
Változás csak akkor várható, amikor a zemberek végre megcsömörülnek.
El fog jönni ez az idő, de a polgári demokratikus értékek képviselőinek nem volna szabad ezt tétlenül várniuk: hiába minden, ha addigra nem áll föl két-három, különböző irányultságú, de a polgári demokrácia alapértékeiben egyetértő, nyugatos Magyarországot kívánó, morálisan - amennyire csak lehetséges - intakt politikai erő (párt). Az önkormányzati választásokra való fölkészülést is ennek a célnak, az újjáépülésnek kellene alárendelni.
(Pesszimista vagyok - nem a várható fideszes tarolás miatt, hanem azért, mert arra a bizonyos újjáépülésre-újjáépítésre egyelőre sem a komoly szándékot, sem a képességet nem érzékelem. Ki tudja, meddig folytatódik még az öntudatvesztés mámorában való hempergés a Fidesz készítette dagonyában...)